U Srednjoj školi "Sveti Trifun" sa domom učenika u Aleksandrovcu se edukovali profesori poljoprivredno-prehrambeno-tehnoloških škola
Preko 60 profesora iz 11 poljoprivredno – prehrambeno-tehnoloških škola se edukovalo o organskoj proizvodnji i preradi po principima organske proizvodnje, uz podršku nemačke organizacije za međunarodnu saradnju GIZ PSD i Ministarstva prosvete, nauke i tehnološkog razvoja. Tokom nekoliko dana edukacije u srednjoj školi „Sveti Trifun“ sa domom učenika u Aleksandrovcu koja je bila domaćin, profesori su imali mogućnost da se kroz predavanja i praktične radionice obučavaju o organskoj proizvodnji, njenim principima, standardima i zakonskom okviru, tehnologijama proizvodnje i merama zaštite, tehnologijama prerade biljnih i animalnih proizvoda, označavanju organskih proizvoda, ali i ekonomskim aspektima prozvodnje, prerade i plasmana, tržištu itd.
Serbia Organika sprovodi ove edukacie od 2012. godine na osnovu akreditacije programa stalnog stručnog usavršavanja nastavnika srednjih stručnih škola, pod nazivom „Organska proizvodnja i prerada organske hrane“ koju je dobila od strane Zavoda za unapredivanje obrazovanja i vaspitanja Ministarstva prosvete, nauke i tehnološkog razvoja, a nakon što se zauzela da se u stručne poljoprivredne škole uvedu četiri izborna predmeta u okviru kojih se izučava organska proizvodnja: organska proizvodnja u ratarstvu, u povrtarstvu, u voćarstvu i vinogradarstvu i organska proizvodnja u stočarstvu.
Profesori ovih škola su veoma važna poluga za prenos znanja i veština iz oblasti organske proizvodne učenicima kako bi ih motivisali i pomogli im da započnu sopstvena poslovanje iz ove oblasti. Veliki procenat mladih koji se obrazuje za poljoprivrednog tehničara je ruralnog porekla i poseduje roditeljska imanja, što predstavlja veliki potencijal za organsku poljoprivredu i pruža mogućnost da se doprinese ekonomskoj stabilnosti ruralnih područja i smanji odliv mladih iz njih, a svake godine oko 1500 učenika upiše ovaj obrazovni i srodne obrazovne profile.Sredjne stručne škole raspolažu sa poljoprivrednim imanjima, ekonomijama i ostalim kapacitetima gde učenici imali potencijal da praktikuju prgansku proizvodnju i preradu po oranskim principima.
Srednja škola “Sveti Trifun”sa domom učenika koja je bila divan domaćin ovih edukacija predstavlja pravo ogledno dobro i primer dobro organizovanog i stručnog poslovanja u poljoprivrednoj proizvodnji. Raspolaže imanjem od 92 hektara, od čega je 26 hektara u samom okruženju škole na kome su: vinograd, šljivik, višnjar, jabučar.Škola proizvedi 10 000 litara vina, kao i rakije Lozovača, Dunjevača, Komovica i Vinjak.Pored toga učenici i profesori prehrambene struke za potrebe Doma učenika proizvode i kiseli program proizvoda.
Škola je već započela proceduru zaštite oznaka geogrfskog porekla za vina, a u planu je i sertifikacija organske proizvodnje, što se nadamo, bar po povratnim informacijama tokom sprovođenja edukacija da će biti opredeljenje mnogih stručnih škola.